O nas

Krótka historia

Rozpoczęliśmy działalność w roku 2004 jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej (NZOZ) Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień. Założycielką była Iwona Michalska-Wierusz. W roku 2012 NZOZ Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień został przekształcony w Centrum Terapii. W roku 2005 placówka zakontraktowała świadczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia początkowo dla Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w następnych latach dla Poradni Antynikotynowej i Oddziału Dziennego Terapii Uzależnienia od Alkoholu. Od 2012 roku rozszerzyliśmy działalność o kolejne komórki min. Poradnię Leczenia Nerwic, Poradnię Zdrowia Psychicznego oraz Oddział Dzienny Leczenia Nerwic i jesteśmy przygotowani do zakontraktowania świadczeń przez NFZ.

Placówka działa zgodnie ze standardami Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia, posiadamy Certyfikat ISO 9001:2009 od 2012 roku. Z inicjatywy Dyrektora Centrum Terapii Iwony Michalskiej-Wierusz w roku 2006 powołano Częstochowskie Stowarzyszenie ETOH. Konieczność powołania Stowarzyszenia wynikała z potrzeby uzupełnienia działalności Centrum, których kontrakt z NFZ nie obejmował. Pomoc dotyczyła ofiar przemocy w rodzinie, dzieci z rodzin alkoholowych i dysfunkcyjnych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików oraz osób wykluczonych. Obecnie Częstochowskie Stowarzyszenie ETOH i Centrum Terapii ściśle współpracują ze sobą przy realizacji różnego rodzaju projektów między innymi na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem rekomendowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Wieloletnie doświadczenie

Nieprzerwanie działamy od 12 lat nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje i kompetencje. Naszym celem od początku działalności było stworzenie miejsca, w którym pacjent otrzyma najlepsze warunki do leczenia i terapii oraz profesjonalizm. Stworzyliśmy Centrum, które dzięki wyspecjalizowanej kadrze medycznej zapewni pomoc specjalistów na najwyższym poziomie.

Jesteśmy, by pomagać

W ciągu tych lat pracy Zespół Centrum Terapii pomógł wielu osobom uwolnić się od nałogu oraz poradzić sobie z różnymi życiowymi problemami. Pomoc otrzymują również osoby współuzależnione, mogą one liczyć na życzliwość i wsparcie. Zapewniamy zrozumienie oraz pełną akceptację.

Jeżeli potrzebujesz pomocy - przydź - nie czekaj !!!

Telefony kontaktowe

 • Siedziba ul. Barlickiego 2
  +48 343 67 50 37
 • Filia nr 1 Al. Pokoju 12
  +48 343 60 90 69

Godziny otwarcia

 • Poniedziałek 8:00 - 20:00
 • Wtorek 8:00 - 20:00
 • Środa 8:00 - 20:00
 • Czwartek 8:00 - 20:00
 • Piątek 8:00 - 20:00